|   DOMOV   |    VIZITKA   |    KONTAKTNA STRAN   |    PRIJAVA

    STROKOVNA EKSKURZIJA NA ŠTAJERSKO IN V PREKMURJE

    Za dijake 4. b in 5. a razreda bo v ponedeljek, 16. 9. 2019 organizirana strokovna ekskurzija na Štajersko in v Prekmurje.

    Odhod: zbor dijakov ob 6.45 in odhod ob 7.00 (TUŠ Novo mesto)

    Prihod: okrog 20.00 (TUŠ Novo mesto)

    Vsebina ekskurzije:

    DAN ODPRTIH VRAT

    Rdeča nit letošnjega dneva odprtih vrat je ''Spoznaj poklice v gastronomiji in turizmu''. Naši dijaki vam bodo pokazali znanja in veščine, ki jih morajo obvladati strokovnjaki v gastronomiji in turizmu. Za vas pripravljamo delavnice in razstave.

    Predstavili vam bomo utrip pouka, življenja in dela na šoli ter vas kot turistični vodniki popeljali po Novem mestu. Za vse udeležence bomo pripravili tudi predstavitev izobraževalnih programov naše šole.

     

    Vabimo vas,  da se v tednu 24. 9. – 26. 9. 2019 udeležite dneva odprtih vrat. Glede na vaš interes bodo delavnice potekale od 8.30 do 13.00 ure, vas prosimo, da vpišete čas, ko nas boste obiskali. V primeru prevelikega števila prijav bomo upoštevali tiste, ki bodo prispele prej.

     

    PRIJAVA NA DAN ODPRTIH VRAT: Vabilo.pdf

    RAZPORED POPRAVNIH IZPITOV (dodatni rok)

    Izpiti  bodo potekali od  10. 9. 2019 do 12. 9. 2019.  Prostor izpita in komisije bodo objavljene  na oglasni deski šole.

    TOREK, 10. 9. 2019

    • INFORMATIKA:  ob 8.00
    • M4 - NKD (Naravna in kulturna dediščina): ob 9.00

    SREDA, 11. 9. 2019

    • MATEMATIKAA:  pisno ob 8.00, ustno ob 10.45
    • SLOVENŠČINA:  pisno ob 8.00, ustno ob 9.00
    • M1 - OVG (Osnove  v gostinstvu):  ob 12.00

    ČETRTEK, 12. 9. 2019

    • M12 - SNJ (Slovenske narodne jedi): ob 11.30
    • M16 – KIVSIS (Kulinarika in vina v Sloveniji in svetu): ob 11.30

    RAZPORED ODDELKOV PO UČILNICAH ZA PONEDELJEK, 2. 9. 2019

    ODDELEK

    RAZREDNIK

    UČILNICA

    1. A, SSI

    NADOMESTNI RAZREDNIK:ANITA BEGUŠ

    008

    1. B, SPI

    MAJA SKUBIC AVSEC

    003

    2. A, SSI

    URŠKA MEHLE

    005

    2. B, SPI

    IRENA GORŠE

    ST1

    3. A, SSI

    KATARINA TERŠAR  ZALAR

    009

    3. B, SPI

    ALENKA LIPEJ KASTREVEC

    E03

    4. A, SSI

    MARINKA BOJANC

    E01

    4. B, PTI

    ANDREJ LAPANJE

    002

    5. A, PTI

    ANICA PAJER 

    E02

    Obvestilo o prvem šolskem dnevu

    Spoštovani!

     

    Obveščamo vas, da se bo pouk na Srednji šoli za gostinstvo in turizem začel v ponedeljek, 2. septembra 2019, ob 8.00 uri.

     

    Dijaki prvih letnikov se zberete pred šolo (Ulica talcev 3, 8000 Novo mesto), ostali dijaki pa po razporedu v matični učilnici.

     

     

    Prijetne in dogodivščin poln preostanek počitnic vam želimo in vas lepo pozdravljamo.

     

    Poklicna matura - OBVESTILO!

    Zaradi nepredvidenih dogodkov so spremenjeni datumi ustnega izpita za 2. in 4. izpitno enoto, in sicer:
    - ustni izpit iz 2. izpitne enote (gastronomija in turistične storitve) bo v četrtek, 29. 8. 2019, ob 8.00, in ne v torek, 27. 8. 2019, kot je bilo prvotno objavljeno;

    - ustni izpit iz 2. izpitne enote (gastronomija in turizem s podjetništvom) bo v četrtek, 29. 8., ob 8.30, in ne v torek, 27. 8. 2019, kot je bilo prvotno objavljeno;

    - praktični del z zagovorom 4 izpitne enote (izdelek oz. storitev z zagovorom – turizem) pa bo v torek, 27. 8. 2019, ob 8.00 in ne v četrtek, 29. 8. 2019, kot je bilo prvotno objavljeno;

    - praktični del z zagovorom 4 izpitne enote (izdelek oz. storitev z zagovorom – kuharstvo) pa bo v torek, 27. 8. 2019, ob 13.00 in ne v četrtek, 29. 8. 2019, kot je bilo prvotno objavljeno.

    Hvala za razumevanje.

    Šolska maturitetna komisija

    TERMINSKI PLAN JESENSKEGA ROKA POKLICNE MATURE 2019

    TERMINSKI PLAN

    JESENSKEGA ROKA POKLICNE MATURE 2019

    DATUM

    URA

    IZPITNA ENOTA/PREDMET

     

    Sobota,

    24. 8. 2019

     

    Ob 9.00

     

    PISNI DEL 1. IZPITNE ENOTE

    (predmet SLOVENŠČINA)

     

     

    Ponedeljek,

    26. 8. 2019

     

    Ob 9.00

     

    PISNI DEL 3. IZPITNE ENOTE

    (predmet MATEMATIKA)

     

     

    Sreda,

    28. 8. 2019

     

     

    Ob 9.00

     

    PISNI DEL 3. IZPITNE ENOTE

    (predmet ANGLEŠČINA, NEMŠČINA)

     

     

    Petek,

    30. 8. 2019

     

    Ob 9.00

     

    PISNI DEL 2. IZPITNE ENOTE

    (predmet GASTRONOMIJA IN TURIZEM S PODJETNIŠTVOM, GASTRONOMIJA IN TURISTIČNE STORITVE)

     

     

    Ponedeljek,

    26. 8. 2019

     

     

    Ob 8.00

     

    Ustni del 3. izpitne enote (predmet ANGLEŠČINA, NEMŠČINA)

     

     

    Torek,

    27. 8. 2019

     

     

    Ob 8.00

     

    Ustni del 2. izpitne enote

    (predmet GASTRONOMIJA IN TURISTIČNE STORITVE)

     

     

    Torek,

    27. 8. 2019

     

     

    Ob 8.30

     

    Ustni del 2. izpitne enote

    (predmet GASTRONOMIJA IN TURIZEM S PODJETNIŠTVOM)

     

     

    Sreda,

    28. 8. 2019

     

    Ob 8.00

     

    Ustni del 3. izpitne enote

    (predmet MATEMATIKA)

     

     

    Četrtek,

    29. 8. 2019

     

     

    Ob 8.00

     

    Praktični del z zagovorom 4. izpitne enote (IZDELEK OZ. STORITEV IN ZAGOVOR – kuharstvo, turizem)

     

     

    Ponedeljek, 2. 9. 2019

     

    Ob 12.30

     

    Ustni del 1. izpitne enote

    (predmet SLOVENŠČINA)

     

     

    Ponedeljek,

    9. 9. 2019

     

     

    Ob 13.00

     

    Seznanitev kandidatov z uspehom na jesenskem roku POM 2019

     

     

     

    Opombe:

    1. Terminski razpored velja za izobraževalne programe: GASTRONOMSKI TEHNIK in GASTRONOMSKO-TURISTIČNI TEHNIK.

     

    1. Prostorska razporeditev in podrobnejša časovna razporeditev kandidatov pri ustnem delu izpita  bo znana na dan posameznega izpita.

     

    1. Svetujemo vam, da pridete na pisne izpite 30 minut pred pričetkom pisanja.

     

    1. Pred pristopom na jesenski rok poklicne mature morajo biti poravnane vse finančne obveznosti (odrasli kandidati).

     

     

     

     

     

     

    Tajnica ŠMK:

    Predsednik ŠMK:

     

    Maja Skubic Avsec

    Jože Avsec

     

    ZAKLJUČNI IZPITI 2018/19 – JESENSKI ROK

    1. Izpitna enota: SLOVENŠČINA

    Pisni izpit v  ponedeljek, 26. 08. 2019,  ob 9.00.

    Ustni izpit v sredo, 28. 08. 2019, ob 8.00.

     

    2. Izpitna enota: IZDELEK OZIROMA STORITEV IN ZAGOVOR

    Izdelek iz kuharstva in zagovor

    Praktični del izpita v torek, 27. 08. 2019. ob 7.00. 

    Zagovor v  torek, 27. 08. 2019. ob 12.00. 

     

    Storitev iz strežbe in zagovor

    Praktični del izpita v torek, 27. 08. 2019. ob 7.00. 

    Zagovor  v   torek, 27. 08. 2019. ob 12.00. 

    RAZPORED DOPOLNILNIH in POPRAVNIH IZPITOV (jesenski rok)

    Izpiti  bodo potekali od  ponedeljka, 19. 8. 2019 do četrtka, 22. 8. 2019.  Prostor izpita in komisije bodo objavljene  na oglasni deski šole.

    PONEDELJEK, 19. 8. 2019

    • MATEMATIKA: pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • M18 – SV (Slovenska vina) : ob 8.00
    • SOCIOLOGIJA:  ob 8.00
    • ŠPORTNA VZGOJA:  ob 7.30 (na igrišču Loka)

    TOREK, 20. 8. 2019

    • ANGLEŠČINA : pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • POKAN (Poslovno komuniciranje v angleškem jeziku): pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • NEMŠČINA:  pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • M4 - NKD (Naravna in kulturna dediščina): ob 8.00
    • M12 - SNJ (Slovenske narodne jedi): ob 8.00
    • M1 - OVG (Osnove  v gostinstvu):  ob 8.00
    • TURIZEM: ob 8.00
    • GTG (Gostinstvo in turizem del gospodarstva): ob 8.00

    SREDA, 21. 8. 2019

    • SLOVENŠČINA:  pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • M8 – SIO (Strežba izrednih obrokov) : ob 8.00
    • INFORMATIKA: ob 8.00

    ČETRTEK, 22. 8. 2019

    • ZGODOVINA:  ob 8.00

    PREVZEM SPRIČEVAL PO POPRAVNIH IZPITIH

    Obveščamo vas, da lahko letna spričevala oz. obvestila o uspehu po izpitih prevzamete v tajništvu šole med 8. 7. 2019 in 10. 7. 2019 od 7.30 do 12.00.

    Strani